Nowy pomocnik Manchesteru City. Kontynuacja polityki!

Nowy pomocnik Manchesteru City. Kontynuacja polityki! fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Guardian | The Independent

Jesús Medina przechodzi z Club Libertad do Manchesteru City.

Angielskie media spodziewają się, że City potwierdzi transfer reprezentanta Paragwaju w najbliższych dniach. Niedługo później zostanie on wypożyczony do jednego z klubów w ramach City Football Group – najprawdopodobniej Girony lub New York City FC.

Występujący na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika 20-letni Medina w lipcu zadebiutował w seniorskiej kadrze Paragwaju, wcześniej będąc gwiazdą kadr do lat 17 i 20. W klubie też pokazywał się z bardzo dobrej strony – w 2017 roku w Copa Sudamericana i Copa Libertadores zagrał w 14 meczach, strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Wychowanek Libertad regularnie trafiał też w lidze paragwajskiej – w ostatnim sezonie w 35 meczach miał osiem goli.

City tym samym kontynuuje politykę sprowadzania największych talentów z całego świata. Jednym z większych zadań menadżera Pepa Guardiola ma być ich stopniowe wprowadzanie do pierwszego zespołu Manchesteru City, czyli jednocześnie flagowego produktu City Football Group.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy