Nowy skrzydłowy Milanu? Sport Mediaset: Transfer w przypadku odejścia Suso

Nowy skrzydłowy Milanu? Sport Mediaset: Transfer w przypadku odejścia Suso fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Mediaset

Dziennikarze Sport Mediaset donoszą, że jeśli Suso odejdzie z Milanu, szeregi „Rossonerich” może zasilić Rodrigo De Paul.

Kilkadziesiąt godzin temu pojawiły się informacje sugerujące, iż Suso może przenieść się do Romy. Na pierwszy rzut oka taka transakcja nie wydaje się zbyt prawdopodobna, ale według włoskich dziennikarzy sprawa transferu 25-letniego skrzydłowego jest otwarta. Przypomnijmy, że w kontrakcie Hiszpana z Milanem widnieje klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 40 milionów euro.

W przypadku odejścia Suso mediolańczycy mogą rozpocząć starania o podpis De Paula, który występuje obecnie w Udinese. 25-letni Argentyńczyk może być wykorzystywany na obu skrzydłach, a grywa również na innych pozycjach.

W ciągu trzech sezonów De Paul uzbierał 111 występów w koszulce Udinese. Jeśli chodzi o rozgrywki 2018/2019, strzelił dziewięć goli i zanotował osiem asyst w 36 spotkaniach Serie A.

Przed przenosinami do Włoch Argentyńczyk był zawodnikiem Racingu Club i Valencii. Milan interesował się nim już wcześniej, podobnie jak Inter oraz Napoli. Na razie żaden z tych klubów nie doprowadził jednak do jego transferu. Za skrzydłowego trzeba zapłacić około 30 milionów euro.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy