Oferta dla Claudio Ranieriego

Oferta dla Claudio Ranieriego fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Władze Sampdorii wpadły na pomysł zatrudnienia Claudio Ranieriego - podaje Gianluca Di Marzio.

Marco Giampaolo wrócił do Sampdorii, w której pracował już w latach 2016-2019, w styczniu. 55-latek utrzymał zespół w poprzednim sezonie Serie A i to samo miał zrobić w kolejnych rozgrywkach. Ich początek okazał się jednak dla ekipy z Genui fatalny. Podopieczni Giampaolo odnieśli ledwie dwa remisy w ośmiu meczach (raczej marnym pocieszeniem jest to, że urwali po punkcie akurat Juventusowi i Lazio) i z dwoma  „oczkami” zamykają tabelę ligi włoskiej. Z uwagi na to władze Sampdorii zdecydowały się rozstać z trenerem.

Kandydatem na następcę Giampaolo w Genui stał się Claudio Ranieri. Władze Sampdorii skontaktowały się z 70-latkiem, przedstawiając mu ofertę. Jak podkreśla Gianluca Di Marzio, ta została odrzucona. Nie ma możliwości, żeby doświadczony szkoleniowiec ponownie został opiekunem drużyny, w której występuje Bartosz Bereszyński.

Di Marzio informuje, że nie chodzi o finanse, a o to, że klub wciąż należy do Massimo Ferrero i ma on bardzo dużą decyzyjność.

Niewykluczone, że Ranieri niebawem wróci na ławkę trenerską, ale nie będzie to Sampdoria. Włoch jest wolnym trenerem od stycznia, kiedy to pożegnał się z Watfordem.

Ostatnim dużym sukcesem Ranieriego jest tytuł mistrza Anglii z Leicester City (sezon 2015/2016). Od tamtej pory pracował on w Nantes, Fulham, Romie i wspomnianych - Watfordzie i Sampdorii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy