Oferta dla Claudio Ranieriego

Oferta dla Claudio Ranieriego fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Władze Sampdorii wpadły na pomysł zatrudnienia Claudio Ranieriego - podaje Gianluca Di Marzio.

Marco Giampaolo wrócił do Sampdorii, w której pracował już w latach 2016-2019, w styczniu. 55-latek utrzymał zespół w poprzednim sezonie Serie A i to samo miał zrobić w kolejnych rozgrywkach. Ich początek okazał się jednak dla ekipy z Genui fatalny. Podopieczni Giampaolo odnieśli ledwie dwa remisy w ośmiu meczach (raczej marnym pocieszeniem jest to, że urwali po punkcie akurat Juventusowi i Lazio) i z dwoma  „oczkami” zamykają tabelę ligi włoskiej. Z uwagi na to władze Sampdorii zdecydowały się rozstać z trenerem.

Kandydatem na następcę Giampaolo w Genui stał się Claudio Ranieri. Władze Sampdorii skontaktowały się z 70-latkiem, przedstawiając mu ofertę. Jak podkreśla Gianluca Di Marzio, ta została odrzucona. Nie ma możliwości, żeby doświadczony szkoleniowiec ponownie został opiekunem drużyny, w której występuje Bartosz Bereszyński.

Di Marzio informuje, że nie chodzi o finanse, a o to, że klub wciąż należy do Massimo Ferrero i ma on bardzo dużą decyzyjność.

Niewykluczone, że Ranieri niebawem wróci na ławkę trenerską, ale nie będzie to Sampdoria. Włoch jest wolnym trenerem od stycznia, kiedy to pożegnał się z Watfordem.

Ostatnim dużym sukcesem Ranieriego jest tytuł mistrza Anglii z Leicester City (sezon 2015/2016). Od tamtej pory pracował on w Nantes, Fulham, Romie i wspomnianych - Watfordzie i Sampdorii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy