OFICJALNIE: Al-Ahli z dużym transferem Brazylijczyka

2024-08-20 17:59:39; Aktualizacja: 5 godzin temu
OFICJALNIE: Al-Ahli z dużym transferem Brazylijczyka Fot. Lais Monteiro / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Al-Ahli SFC

Alexsander Cristhian Gomes da Costa z Fluminense został zawodnikiem saudyjskiego Al-Ahli.

Klub z Bliskiego Wschodu podpisał umowę z 20-letnim defensywnym pomocnikiem do końca czerwca 2027 roku. Według „Globo Esporte” za 85% praw do tego zawodnika zapłacił dziewięć milionów euro.

Wychowanek ekipy z Rio de Janeiro rozegrał w jej barwach 64 mecze, w których strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty. W ubiegłym sezonie triumfował w Copa Libertadores, chociaż decydujące starcie z Boca Juniors przesiedział na ławce rezerwowych. Wystąpił jednak później w finale Klubowych Mistrzostw Świata przeciwko Manchesterowi City.

Na krajowym podwórku zwyciężył natomiast w rozgrywkach stanowych Campeonato Carioca.

Z reprezentacją Brazylii U-20 wygrał w zeszłym roku mistrzostwa Ameryki Południowej w tej kategorii wiekowej. Następnie jako zawodnik kadry U-23 walczył o awans na Igrzyska Olimpijskie, ale ostatecznie lepsze okazały się Paragwaj i Argentyna.

Al-Ahli zakończyło ubiegły sezon Saudi Pro League na najniższym stopniu podium, dzięki czemu zagwarantowało sobie udział w azjatyckim odpowiedniku Ligi Mistrzów.

Alexsander w nowym klubie spotka się między innymi ze swoimi rodakami Roberto Firmino i Rogerem Ibañezem. Zawodnikami Al-Ahli są także: Riyad Mahrez, Modou Barrow, Franck Kessié, Édouard Mendy, Gabri Veiga i Merih Demiral.