OFICJALNIE: Apel selekcjonera zrobił swoje. Forsell w HJK Helsinki

OFICJALNIE:  Apel selekcjonera zrobił swoje. Forsell w HJK Helsinki
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: HJK Helsinki

Władze HJK Helsinki poinformowały o pozyskaniu Petteriego Forsella.

Po tym, jak Miedź Legnica zanotowała spadek na zaplecze Ekstraklasy, jasne stało się, że Fin rozejrzy się za nowym pracodawcą. Tego wymagał od niego przede wszystkim selekcjoner reprezentacji, Markku Kanerva, który zapowiedział, że jeśli pomocnik nie zmieni miejsca pracy, to nie będzie go powoływał do kadry.

Piłkarz wziął sobie te uwagi do serca i od kilku tygodni robił wszystko, by do przeprowadzki doprowadzić. Udało mu się to uczynić w ostatnich godzinach. Forsell wzmocni bowiem HJK Helsinki.

28-latek przenosi się do ojczyzny z pierwszoligowca na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Cała operacja została opieczętowana różnego rodzaju bonusami. Jeden z nich zakłada, że jeśli Finowie awansują do fazy grupowej Ligi Europy, to Miedź otrzyma wówczas sowitą gratyfikację finansową.

Ofensywny pomocnik trafił do Polski w lutym 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 101 meczów. Strzelił w tym czasie 36 goli i zanotował 16 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy