OFICJALNIE: Apel selekcjonera zrobił swoje. Forsell w HJK Helsinki

OFICJALNIE:  Apel selekcjonera zrobił swoje. Forsell w HJK Helsinki fot. Transfery.info
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: HJK Helsinki

Władze HJK Helsinki poinformowały o pozyskaniu Petteriego Forsella.

Po tym, jak Miedź Legnica zanotowała spadek na zaplecze Ekstraklasy, jasne stało się, że Fin rozejrzy się za nowym pracodawcą. Tego wymagał od niego przede wszystkim selekcjoner reprezentacji, Markku Kanerva, który zapowiedział, że jeśli pomocnik nie zmieni miejsca pracy, to nie będzie go powoływał do kadry.

Piłkarz wziął sobie te uwagi do serca i od kilku tygodni robił wszystko, by do przeprowadzki doprowadzić. Udało mu się to uczynić w ostatnich godzinach. Forsell wzmocni bowiem HJK Helsinki.

28-latek przenosi się do ojczyzny z pierwszoligowca na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Cała operacja została opieczętowana różnego rodzaju bonusami. Jeden z nich zakłada, że jeśli Finowie awansują do fazy grupowej Ligi Europy, to Miedź otrzyma wówczas sowitą gratyfikację finansową.

Ofensywny pomocnik trafił do Polski w lutym 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 101 meczów. Strzelił w tym czasie 36 goli i zanotował 16 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy