OFICJALNIE: Apel selekcjonera zrobił swoje. Forsell w HJK Helsinki

OFICJALNIE:  Apel selekcjonera zrobił swoje. Forsell w HJK Helsinki
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: HJK Helsinki

Władze HJK Helsinki poinformowały o pozyskaniu Petteriego Forsella.

Po tym, jak Miedź Legnica zanotowała spadek na zaplecze Ekstraklasy, jasne stało się, że Fin rozejrzy się za nowym pracodawcą. Tego wymagał od niego przede wszystkim selekcjoner reprezentacji, Markku Kanerva, który zapowiedział, że jeśli pomocnik nie zmieni miejsca pracy, to nie będzie go powoływał do kadry.

Piłkarz wziął sobie te uwagi do serca i od kilku tygodni robił wszystko, by do przeprowadzki doprowadzić. Udało mu się to uczynić w ostatnich godzinach. Forsell wzmocni bowiem HJK Helsinki.

28-latek przenosi się do ojczyzny z pierwszoligowca na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Cała operacja została opieczętowana różnego rodzaju bonusami. Jeden z nich zakłada, że jeśli Finowie awansują do fazy grupowej Ligi Europy, to Miedź otrzyma wówczas sowitą gratyfikację finansową.

Ofensywny pomocnik trafił do Polski w lutym 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 101 meczów. Strzelił w tym czasie 36 goli i zanotował 16 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy