Oficjalnie: Argentyński obrońca w Lille

Oficjalnie: Argentyński obrońca w Lille fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: OSC Lille

Lille wypożyczyło na pół roku z opcją pierwokupu po zakończeniu obecnego sezonu argentyńskiego obrońcę Palermo - Mauro Cetto. Ten ruch podyktowany jest kontuzją Marko Bašy, który nie zagra przez około 3 miesiące.

W swojej karierze Mauro Cetto przez ponad dekadę grał na francuskich boiskach w zespołach FC Nantes i Toulouse FC. W zespole Palermo do którego Argentyńczyk trafił przed tym sezonem właśne z Francji nie mógł znaleźć miejsca w podstawowej "11". Zgrał jedynie w 7 spotkaniach Serie A.

W tym oknie drużyna Lille straciła najlepszego napastnika ostatniego sezonu Ligue 1 - Mousse Sow na miejsce którego ścągnięto Nolana Rouxa. Zainteresowanie największą gwiazdą Lille Edenem Hazardem wyraża kilka zespołów w tym między innymi Chelsea. Drużynę mistrza Francji opuścił także Ludovic Obraniak, który przeniósł się do Girondins Bordeaux.

W wywiadzie udzielonym dla oficjalnej strony OSC Lille obrońca stwierdział, że Lille jest zespołem kompletnym, z bardzo dobrą organizacją pracy w klubie. Z zadowoleniem przyjął propozycję wypożyczenia do Lille, gdyż  we Włoszech nie mógł się zaaklimatyzować i nie miał szansy na pokazanie swoich umiejętności. Integracja z drużyną będzie dla Argentyńczyka łatwiejsza, gdyż miał okazję grać we Francji i zna język, a dodatkowo w barwach FC Nantes grał razem z  Mickaëlem Landreau który obecnie jest piłkarzem Lille.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy