OFICJALNIE: Ashley Cole zakończył karierę

OFICJALNIE: Ashley Cole zakończył karierę fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Ashley Cole poinformował o zakończeniu kariery zawodniczej.

38-latek potwierdził zawieszenie butów na kołku przed kamerami Sky Sports. - Będąc młodym chłopakiem, nie myślałem, że osiągnę tak wiele. Na koncie mam tymczasem występy w Mistrzostwach Świata, finałach Ligi Mistrzów i tytuły mistrza Anglii. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem. Teraz patrzę jednak w przyszłość i skupiam się na nowym rozdziale, którym będzie, mam nadzieję, kariera szkoleniowa - przyznał Anglik.

Cole przez wiele lat występował w Arsenalu i Chelsea. Na boiska Premier League wybiegał w sumie 384 razy. Z „Kanonierami” dwukrotnie wygrał ligę, a do tego dołożył trzy triumfy w Pucharze Anglii i kilka Tarcz Wspólnoty. Z „The Blues” obrońca triumfował z kolei w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a także zdobył m.in. mistrzostwo i cztery Puchary Anglii.

W 2014 roku Cole zdecydował się na przenosiny do Romy, a następnie był związany z Los Angeles Galaxy i Derby County. W rundzie wiosennej rozegrał w barwach tego ostatniego 12 spotkań.

W koszulce reprezentacji Anglii defensor uzbierał 107 występów. Pierwszą wielką imprezą, w której uczestniczył, były Mistrzostwa Świata w 2002 roku. Ostatnią - Euro 2012.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy