OFICJALNIE: Atalanta wzmacnia się przed Ligą Mistrzów. Duży transfer

OFICJALNIE: Atalanta wzmacnia się przed Ligą Mistrzów. Duży transfer
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Atalanta

Atalanta potwierdziła pozyskanie Rusłana Malinowskiego.

Włoski klub poinformował o pozyskaniu 26-letniego pomocnika. Genk zarobi na jego transferze nieco ponad 13 milionów euro plus bonusy. To trzeci największy transfer w historii Atalanty. Więcej (odpowiednio 14 i 15 milionów) płaciła ona tylko za Luisa Muriela i Duvána Zapatę.

Malinowski trafił do Belgii w 2016 roku. Do Genku początkowo był wypożyczony z Szachtara Donieck, a z czasem został wykupiony za dwa miliony euro. W barwach belgijskiej ekipy pomocnik rozegrał 135 spotkań. Zdobył 30 bramek i zanotował 32 asysty. Tylko w minionym sezonie zaliczył 16 trafień i tyle samo ostatnich podań.

22-krotny reprezentant Ukrainy przeszedł do Belgii z Szachtara, ale nie zadebiutował w jego pierwszym zespole. Klub z Doniecka wypożyczał go do innych drużyn - Sewastopolu oraz Zorii Ługańsk.

Malinowski w ostatnim czasie znajdował się również na celownikach Borussii Dortmund, Milanu, Romy czy Sampdorii.

Atalanta zakończyła sezon 2018/2019 na trzecim miejscu w tabeli Serie A i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy