Oficjalnie: Badia na dłużej w Piaście

Oficjalnie: Badia na dłużej w Piaście
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Piast Gliwice

Gerard Badia podpisał nowy kontakt z Piastem Gliwice.

Hiszpan trafił do Polski zimą 2014 roku na zasadzie wypożyczenia z SD Noja. Po pół roku władze klubu zdecydowały się na transfer definitywny. Pomocnik do tej pory rozegrał 107 meczów w barwach gliwickiej drużyny, w których zdobył 18 goli i zanotował 20 asyst. Trwający sezon jest dla niego szczególnie udany - w ligowych rozgrywkach ośmiokrotnie pokonał golkipera rywali.

- Bardzo się cieszę, że zostaję w Gliwicach, czuję się tutaj jak w domu i przyznam szczerze, że zżyłem się z tym miastem i ludźmi. Gliwicom zawdzięczam wszystko, kiedy moja kariera była na rozdrożu odezwał się do mnie Piast, z którym związuję się już kolejną umową. Piast to dla mnie coś więcej niż klub - stwierdził Badia.

Nowa umowa 27-latka będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku. Poprzedni kontrakt wygasał wraz z końcem sezonu.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu automatycznie przedłużyły się umowy bramkarza Jakuba Szmatuły i obrońców Marcina Pietrowskiego i Heberta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy