OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem

OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem fot. Riccardo De Luca - Update / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Spezia

Bartłomiej Drągowski dołączył do rywalizującej w Serie A Spezii.

Spezia potwierdziła, że Bartłomiej Drągowski podpisał z nią kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Jak informował Jakub Seweryn ze Sport.pl, Fiorentina otrzyma za polskiego bramkarza trzy miliony euro (dwa miliony podstawy i milion euro w formie dodatku), do czego dojdzie 50 procent z potencjalnego przyszłego transferu golkipera.

W trakcie tego okna transferowego Drągowskiego łączyło się z kilkoma klubami. W pewnym momencie wydawało się, że 24-latek zasili szeregi Southampton, ale problemem okazały się komplikacje dotyczące otrzymania przez niego pozwolenia na pracę. Polakiem interesowało się Bournemouth, ale „Wisienki” nie przeszły do konkretnego działania. To zrobił Espanyol, lecz nie potrafił dogadać się z Fiorentiną.

Z problemami, ale uczyniła to Spezia. Jest to szesnasty zespół poprzedniego sezonu Serie A.

Drągowski był piłkarzem Fiorentiny od 2016 roku. Polak długo nie mógł się przebić we Florencji, ale sytuacja zmieniła się po wypożyczeniu do Empoli. Sezony 2019/2020 i 2020/2021 24-latek zakończył z ośmioma czystymi kontami w Serie A. Kolejny nie był już dla niego udany. W jego trakcie rozegrał tylko siedem ligowych meczów. Najpierw był kontuzjowany, a potem siedział na ławce rezerwowych kosztem Pietro Terracciano.

W Spezii Drągowski będzie grał z numerem 69 na bluzie bramkarskiej.

Piłkarzami Spezii są już Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy