OFICJALNIE: Bartoszek wraca na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Bartoszek wraca na ławkę trenerską fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chojniczanka

Maciej Bartoszek rozpoczyna kolejne wyzwanie w karierze.

Bartoszek ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej Chojniczanki, którą prowadził już w 2016 roku. Nie został wówczas zwolniony, ale w listopadzie przyjął ofertę z Ekstraklasy ze strony Korony Kielce.

Umowa Bartoszka w Chojnicach obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku. Pomagać mu będą jego wierni współpracownicy - Piotr Tworek jako drugi trener i Kamil Kuzera jako asystent. 

41-letni szkoleniowiec ostatnio pracował w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Zespół przejął we wrześniu 2017, a został zwolniony w lutym tego roku, gdy Nieciecza znajdowała się tuż ponad strefą spadkową (ostatecznie spadła).

W Chojniczance zastępuje Przemysława Cecherza, pracującego tam od lipca tego roku. Ten zostawił drużynę na piątym miejscu w tabeli pierwszej ligi z siedmioma punktami straty do liderującego Rakowa Częstochowa, a także odpadł z Pucharu Polski po 0-1 z Legią Warszawa. W Chojnicach jednak oczekiwania są duże - po letnich wzmocnieniach celem pozostaje awans do Ekstraklasy.

Bartoszek swoją karierę rozpoczynał w Ciechocinku. Poza wspomnianymi klubami pracował też w Kanii Gostyń, Unii Janikowo, Legii Chełmża, GKS-ie Bełchatów, Pelikanie Łowicz, Legionovii i Zawiszy Bydgoszcz.

Bartoszek uznany został najlepszym trenerem Ekstraklasy w sezonie 2016/2017.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy