Oficjalnie: Beckham tworzy klub MLS

Oficjalnie: Beckham tworzy klub MLS
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: MLS

David Beckham na konferencji prasowej potwierdził, że rozpoczął tworzenie w Miami klubu, który weźmie udział w rozgrywkach Major League Soccer.

- To dla mnie, mojej rodziny, przyjaciół i partnerów ekscytujący czas. Naprawdę chcemy podziałać w Miami. Chcemy stworzyć drużynę na poziomie światowym. Chcę stworzyć własny zespół. Będę pracował ciężko dla miasta, żeby ten zespół odnosił sukcesy - powiedział popularny "Becks".
 
Na razie nie ustalono nawet wstępnej daty rozpoczęcia działalności klubu (czyli w zasadzie ustalonego przez MLS terminu zgody na dołączenie do rozgrywek kolejnej franczyzy) czy budowy stadionu. Mało tego, nie potwierdzono też nazwy klubu. Jednak z pewnością 38-letni Beckham nie ma zamiaru oszczędzać na projekcie, a wspierać go będą równie wpływowi znajomi. Wspominało się m.in. o LeBronie Jamesie, gwieździe NBA, wielkim kibicu Becksa, który miałby wejść w zespół inwestorów.
 
Najprawdopodobniej Beckham o swoim klubie myślał już w momencie dołączenia do Los Angeles Galaxy w 2007 roku - według większości amerykańskich mediów zawarł wówczas z działaczami porozumienie o sporej zniżce w przypadku zainteresowania zakupem franczyzy Major League Soccer. Kwota po obniżce ma wynieść 25 milionów dolarów.
 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy