OFICJALNIE: Bendtner odchodzi z Rosenborga

OFICJALNIE: Bendtner odchodzi z Rosenborga fot. Transfery.info
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: Rosenborg BK

Rosenborg BK poinformował, że Nicklas Bendtner opuści jego szeregi tego lata.

Wiadomość przekazano ustami trenera norweskiego zespołu - Stiga Inge’a Bjørnebye’a. 

Wiele wskazuje na to, że przyczyną rychłego odejścia napastnika jest fakt, że przez ponad miesiąc był on zawieszony z powodów dyscyplinarnych. Koledzy z szatni narzekali bowiem na niewielkie zaangażowanie Duńczyka oraz niesprawiedliwie traktowanie ich względem znacznie bardziej medialnego kolegi. Wszystkie te czynniki przełożyły się na zaledwie trzy występy w bieżącym sezonie, rozpoczętym w marcu tego roku.

Jest to względne rozczarowanie, gdyż w poprzednich kampaniach 31-letni piłkarz radził sobie naprawdę dobrze. Przez dwa lata spędzone w Norwegii zdołał strzelić 35 bramek we wszystkich rozgrywkach. Z klubem sięgnął po mistrzowski dublet i jednokrotnie tryumfował w Pucharze.

Bendtner był najwyżej opłacanym graczem w ekipie „Dzieci Trolli”. Teraz jednak, jak donoszą portale z duńskim „DR” na czele, zaczął on wprowadzać niezdrową atmosferę i trzeba zwyczajnie z usług popularnego zawodnika zrezygnować. 

Król Nicklas został tym samym zmuszony do kolejnej abdykacji i to na pół roku przed spodziewanym odejściem (w grudniu wygasał jego kontrakt). Duńczyk ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego królestwa, w którym zdobędzie zaufanie. Spekuluje się, że będzie to jeden z zamożnych regionów - Chiny lub Katar.
 
Rosenborg notuje fatalny początek rozgrywek. Jako urzędujący mistrzowie zajmują dopiero dwunaste miejsce. 

Norwegowie są potencjalnym rywalem Piasta Gliwice w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy