OFICJALNIE: Bendtner odchodzi z Rosenborga

OFICJALNIE: Bendtner odchodzi z Rosenborga fot. Transfery.info
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: Rosenborg BK

Rosenborg BK poinformował, że Nicklas Bendtner opuści jego szeregi tego lata.

Wiadomość przekazano ustami trenera norweskiego zespołu - Stiga Inge’a Bjørnebye’a. 

Wiele wskazuje na to, że przyczyną rychłego odejścia napastnika jest fakt, że przez ponad miesiąc był on zawieszony z powodów dyscyplinarnych. Koledzy z szatni narzekali bowiem na niewielkie zaangażowanie Duńczyka oraz niesprawiedliwie traktowanie ich względem znacznie bardziej medialnego kolegi. Wszystkie te czynniki przełożyły się na zaledwie trzy występy w bieżącym sezonie, rozpoczętym w marcu tego roku.

Jest to względne rozczarowanie, gdyż w poprzednich kampaniach 31-letni piłkarz radził sobie naprawdę dobrze. Przez dwa lata spędzone w Norwegii zdołał strzelić 35 bramek we wszystkich rozgrywkach. Z klubem sięgnął po mistrzowski dublet i jednokrotnie tryumfował w Pucharze.

Bendtner był najwyżej opłacanym graczem w ekipie „Dzieci Trolli”. Teraz jednak, jak donoszą portale z duńskim „DR” na czele, zaczął on wprowadzać niezdrową atmosferę i trzeba zwyczajnie z usług popularnego zawodnika zrezygnować. 

Król Nicklas został tym samym zmuszony do kolejnej abdykacji i to na pół roku przed spodziewanym odejściem (w grudniu wygasał jego kontrakt). Duńczyk ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego królestwa, w którym zdobędzie zaufanie. Spekuluje się, że będzie to jeden z zamożnych regionów - Chiny lub Katar.
 
Rosenborg notuje fatalny początek rozgrywek. Jako urzędujący mistrzowie zajmują dopiero dwunaste miejsce. 

Norwegowie są potencjalnym rywalem Piasta Gliwice w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy