OFICJALNIE: Bielik w Derby County. REKORD transferowy!

OFICJALNIE: Bielik w Derby County. REKORD transferowy! fot. Derby County FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Derby County

Krystian Bielik definitywnie pożegnał się z Arsenalem, zostając nowym piłkarzem grającego w Championship Derby County.

Jak wcześniej informowano, kwota transferowa wyniosła około dziesięć milionów funtów, co czyni go drugim najdroższym polskim obrońcą w historii, jedynie za Kamilem Glikiem. Z drugiej strony - to największy transfer w historii Derby County.

Urodzony w 1998 roku w Koninie środkowy obrońca w 2015 roku przeniósł się z Legii (do tej trafił wcześniej z akademii Lecha Poznań) do Arsenalu, z którego wypożyczano go do Birmingham City, Walsall i Charltonu.

- Mam 21 lat i wiem, czego chcę. Granie w pierwszym zespole jest tym, czego potrzebuję. To duży klub, a dla kolejny duży krok w mojej karierze. Nie mogę doczekać się wybiegnięcia na boisko i rozpoczęcia treningów - tłumaczył Bielik dla oficjalnej strony klubowej.

- Ostatni sezon był dla mnie dobry. Awansowaliśmy z Charltonem do Championship, a potem graliśmy z Polską U-21 na Mistrzostwach Europy, ale nie do końca nam się powiodło, bo nie wyszliśmy z grupy. Później poleciałem na wakacje i wróciłem do Arsenalu. Z powodu mojej sytuacji trenowałem indywidualnie. Wiedziałem, że kilka klubów się mną interesuje i mogę odejść z Arsenalu. To był dobry czas na pożegnanie. Nie widzieli we mnie przyszłości, a menedżer miał inne plany.

Bielik z nowym klubem, w którym poprowadzi go Holender Philip Cocu, podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Do tej pory najdroższym piłkarzem w historii Derby County był Matej Vydra, sprowadzony za ponad osiem milionów funtów z Watfordu latem 2016 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy