OFICJALNIE: Bologna sprowadziła Jhona Lucumíego

OFICJALNIE: Bologna sprowadziła Jhona Lucumíego
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bologna FC

Bologna poinformowała o sprowadzeniu środkowego defensora Jhona Lucumíego.

Bologna rozpoczęła sezon ligi włoskiej od falstartu, bo podopieczni Sinišy Mihajlovicia przegrali na wstępie w meczu wyjazdowym z Lazio. Ekipa ze stolicy pokonała niżej notowanego rywala w stosunku 2-1.

Ten mecz to dla władz jasny sygnał, że trzeba wzmocnić pierwszy zespół. W ostatnich dniach dokonano transferu środkowego obrońcy, a do zespołu za ponad półtora miliona euro dołączył Joaquín Sosa. Teraz ten sam los spotkał Jhona Lucumíego.

24-latek ma za sobą bardzo dobry okres w barwach KRC Genk. Wspólnie z agentem doszedł więc do wniosku, że przyszedł czas, by wykonać kolejny krok w karierze.

Środkowy defensor przeszedł więc szczegółowe testy medyczne, które wypadły pomyślnie, a transakcja mogła zostać zrealizowana. Z nową ekipą parafował kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Belgowie zarobili na nim osiem milionów euro. Teraz jego zadaniem będzie załatanie luki po odejściu Arthura Theate.

Lucumí, który jest wychowaniem kolumbijskiego Deportivo Cali, rozegrał w poprzednim sezonie w KRC Genk łącznie 37 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy