OFICJALNIE: Boubacar Traoré w Wolverhampton

OFICJALNIE: Boubacar Traoré w Wolverhampton fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wolverhampton

Wolverhampton poinformowało o sprowadzeniu Boubacary Traoré z FC Metz.

Władze Wolverhampton miały ostatniego dnia okna transferowego pełne ręce roboty. Duży wpływ na to miał fakt, że do klubu wpłynęła oferta z Aston Villi za Leandera Dendonckera.

Belg był pozytywnie nastawiony do tej opcji i ostatecznie postanowił z niej skorzystać.

Porozumienie udało się zawrzeć dosyć szybko. Były zawodnik Anderlechtu przeszedł więc szczegółowe testy medyczne, a po nich podpisał kontrakt. Kwota transakcji wyniosła 15 milionów euro.

Odejście tego zawodnika spowodowało, że „Wilki” poszukiwały innego zawodnika, który wzmocni rywalizację w środku pola. Wybór padł ostatecznie na utalentowanego Boubacarę Traoré.

Malijczyk ma za sobą niezły okres w barwach FC Metz. Jego ekipa spadła jednak na zaplecze francuskiej elity, dlatego szukał zatrudnienia w innym miejscu.

Zgłosiło się więc po niego Wolverhampton.

Przed 21-latkiem ważny okres, bo został on do Anglii tylko wypożyczony. Tam będzie występował do 30 czerwca 2023 roku i jeśli pozostawi po sobie dobre wrażenie, działacze brytyjskiego klubu na pewno usiądą do rozmów w kwestii definitywnego transferu.

Środkowy pomocnik rozegrał w poprzednim sezonie 30 meczów, a w nich zdobył dwie bramki oraz zanotował do tego jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy