Oficjalnie: Brat Rooneya zmienia klub!

Oficjalnie: Brat Rooneya  zmienia klub!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Orlando City

Rooney w nowym klubie. Byłaby to bardzo głośna sprawa w futbolowym świecie. Nie chodzi jednak o słynnego zawodnika Manchesteru United, a o jego młodszego brata Johna, który podpisał kontrakt z Orlando City Soccer.

John Rooney, podobnie jak brat swoją karierę zaczynał w Evertonie, jednak już w wieku 12 lat przeniósł się do juniorskiej drużyny Macclesfield Town, gdzie szlifował swoje umiejętności piłkarskie. W 2008 roku zadebiutował w League Two. Przez kolejne 2 lata zagrał w 41 meczach strzelając 3 bramki. W 2011 roku wziął udział w drafcie MLS, gdzie po drugiej rundzie został wybrany przez New York Red Bulls. Od dziś został zawodnikiem Orlando City Soccer, drużyną występującą w nowo powstałej lidze USL Pro.

Ciekawostką jest, że urodzony w Anglii zawodnik zdeklarował się występować dla Reprezentacji Irlandii. Możemy więc mieć podobną sytuację jak u braci Boatengów, gdzie w meczu Niemcy-Ghana wystąpili oni w dwóch różnych drużynach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy