Oficjalnie: Brazylijska gwiazda odrzuciła ofertę z Chin

Oficjalnie: Brazylijska gwiazda odrzuciła ofertę z Chin
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Corinthians

To jeden z nielicznych przypadków w tym oknie, gdy odrzucona została lukratywna oferta z ligi chińskiej. Jádson zdecydował się pozostać w Brazylii.

Nie skusiła go ponad dwukrotna podwyżka zarobków w stosunku do tego, co dostaje aktualnie w Corinthians.

Jest to autonomiczna decyzja zawodnika, bowiem Jiangsu Sainty wyrównało kwotę zawartą w klauzuli kontraktowej, czyli pięć milionów euro.

Z decyzji  ucieszył się Sammir, pochodzący z Brazylii reprezentant Chorwacji. Piłkarz Getafe czekał tylko na wybór Chińczyków, a dzięki rezygnacji Jádsona może już w zasadzie pakować walizki.

Pierwotnie wydawało się, że Jádson przyjmie propozycję, co byłoby dość korzystne także dla prywatnych przedsiębiorców - właścicieli karty zawodniczej, bowiem w ich rękach jest aż 70% praw ekonomicznych, 30% pozostaje w nieznajdującym się w najlepszej sytuacji finansowej Corinthians. 

Najwyraźniej 31-letni ofensywny pomocnik ma dość zagranicznych wojaży - lata 2005-2011 spędził na Ukrainie w barwach Szachtara Donieck. Wrócił dopiero w 2012 roku do São Paulo, a w 2014 przeniósł się do Corinthians.

Możliwe też, że piłkarz porozumiał się z prezydentem swojego klubu, wcześniej deklarującym, że puści go tylko po zakończeniu Copa Libertadores. Co prawda, w sytuacji wpłaty pełnej kwoty formalnie nie miał nic do powiedzenia, ale mogło dojść do "dżentelmeńskiego porozumienia" między stronami.

Okno w Chinach trwa do końca miesiąca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi pomocnicy świata. Zasłużeni liderzy ESPN 100: Najlepsi pomocnicy świata. Zasłużeni liderzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy