Oficjalnie: Były piłkarz Wisły z nową posadą w Australii

Oficjalnie: Były piłkarz Wisły z nową posadą w Australii
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Perth Glory FC

Jacob Burns został nowym kierownikiem australijskiego Perth Glory.

37-latek zastąpił na tym stanowisku Ante Kovacevicia, który przeniósł się do Adelaide United. Wcześniej Burns również piastował stanowisko w strukturach Perth Glory. Nominację otrzymał zaraz po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery dwa sezony temu. Zajmował się rozwojem młodzieży, zarządzaniem zawodnikami, wyszukiwaniem interesujących graczy oraz rekrutacją personelu. Po awansie do tych zadań będzie mógł doliczyć sobie również zarządzanie całą drużyną.

Polskim kibicom jest znany głównie ze swojej gry w barwach krakowskiej Wisły. W ekipie „Białej Gwiazdy” występował przez dwa lata, rozgrywając w jej barwach 25 spotkań. Później przeniósł się do Unirei Urziceni. Po przygodzie w Rumunii postanowił wrócić do ojczyzny, gdzie przez pięć lat zakładał koszulkę Perth Glory, będąc przy tym kapitanem drużyny.

Burns zaliczył także dziesięć spotkań w reprezentacji swojego kraju. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy