OFICJALNIE: Cafú w Legii!

OFICJALNIE: Cafú w Legii!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Cafú został nowym zawodnikiem Legii Warszawa.

Carlos Miguel Ribeiro Dias, bo tak brzmi pełne nazwisko Portugalczyka, trafił do zespołu mistrza Polski na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia z Metz. Legia zapewniła sobie opcję jego pierwokupu. Cafú będzie występował w barwach ekipy ze stolicy naszego kraju z numerem 26 na koszulce.

25-letni pomocnik trafił do Metz w zeszłym roku z Lorient. Od tamtej pory rozegrał w nim 13 spotkań, w których strzelił gola i zanotował asystę. Ostatnio Portugalczyk w zasadzie w ogóle nie pojawiał się na murawie. Po niedawnej kłótni ze szkoleniowcem Metz, Frédérikiem Hantzem, było jasne, że musi on zmienić klubowe barwy.

W przeszłości Cafú był reprezentantem Portugalii U-15, U-16, U-17, U-18, U-19 oraz U-20. Przebywając jeszcze w ojczyźnie, występował on w rezerwach Benfiki i Vitórii Guimarães.

- Cafú był obserwowany przez nasz dział skautingu od kilku lat. Z portugalskiej Vitorii, gdzie był kapitanem, przeszedł do ligi francuskiej i pokazał się z bardzo dobrej strony. To zawodnik o wysokiej jakości, który będzie wzmocnieniem zespołu i poważnym kandydatem do gry w środku pola, zwiększając konkurencję - powiedział dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija.

To dziewiąte zimowe wzmocnienie mistrza Polski. Wcześniej warszawiacy pozyskali Domagoja Antolicia, Eduardo da Silvę, Marko Vešovicia, Mikołaja Kwietniewskiego, Williama Rémy'ego, Vjaceslavsa Kudrjavcevsa, Chrisa Phillipsa i Briana Iloskiego.

Legia prawdopodobnie jeszcze nie zakończyła tego okna. Więcej na ten temat TUTAJ i TUTAJ.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy