OFICJALNIE: Cheikhou Kouyaté odszedł z WHU

OFICJALNIE: Cheikhou Kouyaté odszedł z WHU fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Crystal Palace

Cheikhou Kouyaté znalazł nowego pracodawcę.

Kapitan reprezentacji Senegalu związał się z Crystal Palace do 30 czerwca 2022 roku. Według nieoficjalnych informacji kwota transferu z West Ham United wyniosła 9,5 miliona funtów.

28-letni Kouyaté karierę seniorską rozpoczynał w Belgii w jeszcze wówczas istniejącym RWDM Bruksela. W 2008 roku trafił do Anderlechtu. Pierwszy sezon spędził jeszcze na wypożyczeniu w Kortijk, ale potem wypracował pozycję jednego z ważniejszych piłkarzy pierwszego składu, co zagwarantowało mu przeprowadzkę do Premier League latem 2014 roku. WHU zapłaciło około siedem milionów funtów.

Kouyaté jest bohaterem dopiero drugiego transferu Crystal Palace. Wcześniej drużynę prowadzoną przez Roya Hodgsona wzmocnił bramkarz Vicente Guaita na zasadzie wolnego transferu.

Na defensywnym pomocniku intensywniejsze działania rynkowe Crystal Palace tak naprawdę się dopiero zaczynają. W najbliższym czasie umowę z klubem powinien podpisać obiecujący Max Meyer, trwają natomiast rozmowy w sprawie Jordana Ayewa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy