OFICJALNIE: Cóż to za deadline bez Redknappa. Rekord transferowy Birmingham!

OFICJALNIE: Cóż to za deadline bez Redknappa. Rekord transferowy Birmingham!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Birmingham City

Birmingham City pobiło swój rekord, sprowadzając z Brentford Jotę.

Anglicy potwierdzili, że to największy wydatek w historii klubu, czyli przekraczający sześć milionów funtów wydane na Nikolę Žigicia w 2010 roku, jednak bez podawania dokładnej kwoty. 

Jota zaliczył świetny początek sezonu Championship, w czterech spotkaniach notując cztery asysty. Poprzednią kampanię miał jednak całkowicie nieudaną, a jej pierwszą część stracił na leczenie kontuzji, w drugiej grał na wypożyczeniu do Eibaru. Nie przeszkodziło to wszystko w zaoferowaniu przez menadżera Harry'ego Redknappa dobrych pieniądzy za zagwarantowanie sobie jego usług.

26-letni Jota kosztował Brentford ponad milion funtów w momencie transferu z Celty latem 2014 roku, więc teraz klub ten może liczyć na spory zarobek.

Birmingham bardzo słabo zaczął sezon, w pięciu meczach zdobywając zaledwie cztery punkty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy