OFICJALNIE: Cztery ruchy transferowe Unionu Berlin. Wyrównany rekord

OFICJALNIE: Cztery ruchy transferowe Unionu Berlin. Wyrównany rekord
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: 1. FC Union Berlin

Union Berlin poinformował o zakontraktowaniu Marvina Friedricha, Kevena Schlotterbecka, Mariusa Bültera oraz Christiana Gentnera.

Kilka dni temu stołeczny pozyskał Anthony'ego Ujaha za dwa miliony euro, bijąc tym samym własny rekord transferowy. W ostatnich dniach do drużyny dołączyło czterech kolejnych graczy. Są to Marvin Freidrich, Keven Schltterbeck, Marius Bülter oraz Christian Gentner.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy przenosi się do Unionu z Augsburga na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2022 roku. Kwota transakcja, podobnie jak w przypadku Ujaha, wyniosła dwa miliony euro, co oznacza, że wspomniany rekord został wyrównany.

Środkowy obrońca spędził w Berlinie poprzednie półtora roku na zasadzie wypożyczenia. W barwach tego zespołu rozegrał łącznie 50 meczów. W tym czasie zdobył dwa gole oraz zanotował trzy asysty.

Friedrich powinien stworzyć duet stoperów wspólnie z Nevenem Suboticiem.

Drugi z pozyskanych zawodników to także środkowy defensor. Do beniaminka przeprowadza się z Freiburga na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. 22-latek rozegrał w poprzednim sezonie dziewięć spotkań w Bundeslidze.

Kolejny z nowych zawodników najlepiej czuje się na pozycji skrzydłowego. Podobnie jak w przypadku Schlotterbecka do Unionu trafił na zasadzie transferu czasowego. Jego kontrakt ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Magdeburg zarobi z tytułu tej transakcji 400 tysięcy euro. W minionych rozgrywkach zawodnik zanotował na zapleczu Bundesligi 32 występy. Na jego dorobek złożyły się cztery bramki i taka sama liczba asyst.

Ostatni z nabytków to doświadczony środkowy pomocnik, który opuszcza Stuttgart. Z nowym zespołem podpisał umowę do 30 czerwca 2020 roku. Jego poprzedni sezon był stosunkowo udany. Pomimo spadku całej drużyny, Gentner rozegrał 31 meczów. W tym czasie zdobył jednego gola i zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy