OFICJALNIE: Daleki wyjazd Jérémy'ego Méneza

OFICJALNIE: Daleki wyjazd Jérémy'ego Méneza
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: CF América

Jérémy Ménez został zawodnikiem CF América.

Ménez okazał się wielkim niewypałem w tureckim Antalyasporze. Głównie z powodu kontuzji wystąpił tylko w dziewięciu meczach, niczym szczególnym się nie wyróżniając. Nie zanotował ani jednej bramki czy asysty.

Turecki klub, mimo tego że latem zapłacił za niego Bordeaux półtora miliona euro, zgodził się na sprzedaż już po pół roku za kwotę sześciokrotnie mniejszą. Najprawdopodobniej dla Amériki transfer będzie znacznie droższy, bo zawodnik musiał zrzec się dużej pensji w Turcji.

Za 30-letnim napastnikiem lub skrzydłowym bardzo ciekawa kariera, podczas której kolejno występował w Sochaux, AS Monaco, AS Roma, Paris Saint-Germain, AC Milan, Girondins de Bordeaux i od lata 2017 roku w Antalyasporze. Podczas najlepszego sezonu w karierze, 2014/2015, strzelił 16 bramek w 33 meczach Serie A w barwach Milanu.

W ostatnim sezonie Apertury América przegrała dopiero w półfinałach 0-4 w dwumeczu z Tigres UANL. Clausura rozpoczyna się w najbliższą sobotę, a pierwszym rywalem nowego klubu Méneza będzie Querétaro.

W lidze meksykańskiej wcześniej dobrą reklamę Francuzom zrobił André-Pierre Gignac (Tigres UANL - we wspomnianym dwumeczu Gignac strzelił bramkę i zaliczył asystę), któremu daleki wyjazd nie przeszkodził w otrzymaniu kolejnych powołań do reprezentacji Francji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy