OFICJALNIE: Dawid Kort w Miedzi Legnica

OFICJALNIE: Dawid Kort w Miedzi Legnica fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Miedź Legnica

Dawid Kort został zawodnikiem Miedzi Legnica.

Pomocnik podpisał z pierwszoligowcem kontrakt ważny do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejne 24 miesiące. - Przede wszystkim chciałbym grać i pomóc zespołowi w awansie. Miałem kilka innych propozycji, ale zdecydowałem się na Miedź - powiedział 24-latek po parafowaniu umowy.

Kort wrócił do Polski po półrocznym pobycie w Atromitosie. W barwach greckiej ekipy rozegrał raptem pięć spotkań, po czym jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.


Przed przenosinami do Grecji Kort występował w Wiśle Kraków, a wcześniej był zawodnikiem Pogoni Szczecin. W sumie rozegrał 79 meczów w Ekstraklasie. Pomocnik zanotował w nich 11 trafień i trzy asysty.

Miedź, która kilka miesięcy temu pożegnała się z najwyższym szczeblem, zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli I ligi. W siedmiu dotychczasowych meczach zdobyła 13 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy