OFICJALNIE: Deila nowym trenerem New York City

OFICJALNIE: Deila nowym trenerem New York City
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: New York City

New York City poinformowało o zatrudnieniu w charakterze szkoleniowca pierwszej drużyny Ronny’ego Deilę.

44-letni Norweg od początku swojej kariery związany był z rodzimym futbolem, pełniąc najpierw rolę asystenta w Strømsgodset, a następnie pełnoprawnego szkoleniowca. Następnie wyjechał on do Szkocji, gdzie zarządzał Celtikiem, a ostatnie trzy lata kariery poświęcił z kolei na prowadzenie Vålerengi, z którą choć nie zdobył żadnego trofeum, pozostawił po sobie dobre wrażenie.

To zaowocowało zainteresowaniem New York City. Amerykanie po odejściu Domèneca Torrenta poszukiwali doświadczonego szkoleniowca, a były opiekun „The Bhoys” wydał im się odpowiednim kandydatem. Dyrekcja mistrza Konferencji Wschodniej wzięła pod uwagę fakt, że Deila zdobył ze szkocką ekipą dwa tytuły mistrzowskie oraz puchar ligi.

Norweski szkoleniowiec podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku, a jego debiut na ławce trenerskiej New York City nastąpi już 18 lutego w starciu Ligi Mistrzów strefy CONCACAF przeciwko kostarykańskiemu San Carlos.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy