OFICJALNIE: Deila nowym trenerem New York City

OFICJALNIE: Deila nowym trenerem New York City
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: New York City

New York City poinformowało o zatrudnieniu w charakterze szkoleniowca pierwszej drużyny Ronny’ego Deilę.

44-letni Norweg od początku swojej kariery związany był z rodzimym futbolem, pełniąc najpierw rolę asystenta w Strømsgodset, a następnie pełnoprawnego szkoleniowca. Następnie wyjechał on do Szkocji, gdzie zarządzał Celtikiem, a ostatnie trzy lata kariery poświęcił z kolei na prowadzenie Vålerengi, z którą choć nie zdobył żadnego trofeum, pozostawił po sobie dobre wrażenie.

To zaowocowało zainteresowaniem New York City. Amerykanie po odejściu Domèneca Torrenta poszukiwali doświadczonego szkoleniowca, a były opiekun „The Bhoys” wydał im się odpowiednim kandydatem. Dyrekcja mistrza Konferencji Wschodniej wzięła pod uwagę fakt, że Deila zdobył ze szkocką ekipą dwa tytuły mistrzowskie oraz puchar ligi.

Norweski szkoleniowiec podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku, a jego debiut na ławce trenerskiej New York City nastąpi już 18 lutego w starciu Ligi Mistrzów strefy CONCACAF przeciwko kostarykańskiemu San Carlos.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy