Oficjalnie: Delio Rossi zwolniony z Fiorentiny po ataku na Ljajica

Oficjalnie: Delio Rossi zwolniony z Fiorentiny po ataku na Ljajica
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy
Źródło: AFC Fiorentina

Indydent podczas meczu Fiorentiny z Novarą nie mógł pozostać bez echa. Prezes klubu, Andrea Della Valle zdecydowanie potępił wyczyn Delio Rossiego i zwolnił go ze skutkiem natychmiastowym. [wideo na koniec tekstu]

W 32 minucie meczu Serie A pomiędzy Fiorentiną, a Novarą trener gospodarzy Delio Rosi postanowił ściągnąć z boiska Adema Ljajica. Mógł mieć ku temu powody, bo jego zespół przegrywał 0:2, jednak taka korekta w składzie zdecydowanie nie spodobała się zawodnikowi, który ironicznie przyklasnął decyzji trenera. Rossiemu puściły nerwy i rzucił się na swojego piłkarza z pięściami. Na szczęście Serb nie ucierpiał, a trener został powstrzymany przez swoich współpracowników.

Tuż po meczu prezes Fiorentiny, Andrea Della Valle poinformował, że Delio Rossi został zwolniony. - Po meczu zobaczyłem obrazki, co wydarzyło się na ławce po zmianie Ljajica. Podjąłem decyzję o zwolnieniu szkoleniowca za zachowanie, które było bardzo poważne. Jutro rano porozmawiamy spokojnie. Przykro mi z powodu trenera, który jest dobrą osobą i nie zasługuje na to, ale tego wieczora popełnił poważne wykroczenie – komentował na gorąco decyzję o zwolnieniu Andrea Della Valle, prezydent Fiorentiny.

Później Della Valle opublikował jeszcze oświadczenie: „W kilka sekund, miesiące stresu uzewnętrzniają się. Przykro mi, ponieważ trener nigdy się tak wcześniej nie zachował. Dla jego własnego dobra, aby zrozumiał do czego doszło, musiałem podjąć taką decyzję. Żadne prowokacje nie usprawiedliwiają takiego zachowania”.

O nerwowej atmosferze w klubie świadczy sytuacja w tabeli, bo Fiorentina, choć jest już pewna utrzymania, to zespół przez cały sezon grał poniżej oczekiwań. Klub z Florencji ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową, a do końca rozgrywek włoskiej Serie A pozostały dwie kolejki. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy