Oficjalnie: Demba Ba w Chelsea

Oficjalnie: Demba Ba w Chelsea
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chelsea FC

Demba Ba podpisał 3,5-letnią umowę z Chelsea, tym samym finalizując transfer z Newcastle United.

Zawodnik przywdzieje koszulkę z numerem "29". Zadebiutować może już w sobotnim meczu przeciwko Southampton w ramach 3. Rundy FA Cup. Co ciekawe, Chelsea ogłosiła transfer na zaledwie cztery minuty przed terminem zgłaszania zawodników do tej fazy rozgrywek.

 

Kwota odstępnego, zapisana w umowie napastnika, która nie została jednak potwierdzona w oficjalnym komunikacie Chelsea, to 7,5 miliona funtów. 
 
Ba w Newcastle rozegrał 54 mecze, strzelił 29 bramek. Do Anglii trafił w 2011 roku z Hoffenheim. Po udanej rundzie w West Ham United przeniósł się do Srok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy