Oficjalnie: Demba Ba wraca do Beşiktaşu

Oficjalnie: Demba Ba wraca do Beşiktaşu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Besiktas

Demba Ba znowu będzie występował w Beşiktaşie.

Turecki klub wypożyczył swojego byłego zawodnika z Shanghai Shenhua do 31 maja 2017 roku. Trzy dni wcześniej rozegrana zostanie ostatnia kolejka tureckiej ekstraklasy.

Senegalski napastnik grał już w Stambule w sezonie 2014/2015. W sumie zanotował w nim 27 goli i siedem asyst w 44 spotkaniach. Przed poprzednimi rozgrywkami 31-latek zdecydował się na przenosiny do Szanghaju. Chińczycy zapłacili za niego Turkom 13 milionów euro.

Przez pierwsze pół roku napastnik strzelił w Państwie Środka sześć goli w 11 ligowych spotkaniach. Jego bilans z minionych rozgrywek to 14 bramek w 18 meczach. Świetną passę przerwała jednak kontuzja, której Senegalczyk nabawił się w lipcowym meczu z Shanghai SIPG. Wejście Sun Xianga, które skutkowało złamaniem nogi, mogło zakończyć nawet jego karierę.

31-latek wciąż nie doszedł do pełni sił. Ponownie na murawie zobaczymy go najprawdopodobniej w marcu.   

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy