OFICJALNIE: Demba Ba wraca do Chin

OFICJALNIE: Demba Ba wraca do Chin
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Shanghai Shenhua

Po zaledwie kilkumiesięcznej przerwie Demba Ba ponownie został zawodnikiem chińskiego Shanghai Shenhua.

Według wiadomości przekazanych przez chińskie media senegalski napastnik z nowym - starym pracodawcą związał się trzyletnią umową. Swoją postawą ma pomóc ekipie z Szanghaju w poprawieniu pozycji zajętej w minionym sezonie, w którym finiszowała na jedenastym miejscu w Chinese Super League. 

W trakcie swojego pierwszego pobytu na Dalekim Wschodzie 33-latek potrzebował zaledwie 29 meczów do skompletowania 20 ligowych trafień. Jego dorobek strzelecki z pewnością prezentowałby się jeszcze bardziej okazale, gdyby nie fatalne złamanie nogi, którego doznał na początku przygody z ligą chińską.

Ostatnich kilkanaście miesięcy Ba spędził z kolei na boiskach ligi tureckiej, w której przez krótki czas reprezentował barwy Beşiktaşu, a ostatnio także Göztepe SK. Ekipę beniaminka swoją postawą doprowadził do rewelacyjnego wyniku, jakim było zajęcie szóstego miejsca w tabeli zakończonego niedawno sezonu.

Urodzony we Francji reprezentant Senegalu nie znalazł się w kadrze swojego kraju na Mistrzostwa Świata. Nie powinno to jednak dziwić, bowiem w 2015 roku postanowił zakończyć karierę w ekipie popularnych „Lwów Terangi”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy