OFICJALNIE: Drinkwater w Burnley

OFICJALNIE: Drinkwater w Burnley fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Burnley

Burnley poinformowało o pozyskaniu Danny'ego Drinkwatera na zasadzie wypożyczenia do szóstego stycznia.

Nowy trener stołecznego klubu Frank Lampard niemalże od razu po przybyciu na Stamford Bridge zarządził czystki w kadrze pierwszego zespołu. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego miejsca pracy otrzymał przede wszystkim Tiemoué Bakayoko. Podobnie sprawy mają się w przypadku Danny'ego Drinkwatera.

Z tego względu Anglik postanowił rozejrzeć się za nowym miejscem pracy. Był on zainteresowany wyłącznie transferem w obrębie Premier League. Po piłkarza zgłosiło się Burnley.

W czwartek od rana przechodził on testy medyczne. Te wypadły pomyślnie, dlatego w najbliższym czasie środkowy pomocnik będzie występował na Turf Moor.

Drinkwater przenosi się do piętnastej siły poprzedniego sezonu Premier League z Chelsea na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami będzie obowiązywała do 6 stycznia 2020 roku.

29-latek trafił do stołecznego klubu w sierpniu 2017 roku z Leicester City za kwotę 35 milionów funtów. W Londynie jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

W poprzednim sezonie Anglik rozegrał zaledwie jedno spotkanie. Wspomniana sytuacja miała miejsce u progu rozgrywek, kiedy to Chelsea mierzyło się przeciwko Manchesterowi City w starciu o Tarczę Wspólnoty. Wsławił się za to jazdą pod pływem alkoholu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy