OFICJALNIE: Drugi transfer Borussii Dortmund za kadencji Favre'a

OFICJALNIE: Drugi transfer Borussii Dortmund za kadencji Favre'a
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund potwierdziła pozyskanie Thomasa Delaneya.

Sprawdziły się doniesienia niemieckich mediów i 26-letni pomocnik, który do tej pory występował w Werderze, będzie kontynuował karierę w BVB. Dortmundczycy najprawdopodobniej zapłacili za Duńczyka 20 milionów euro, a on sam związał się z nimi umową do 30 czerwca 2022 roku.

- Po kontakcie ze strony Borussii nie zastanawiałem się dwa razy. Dla mnie to jeden z 10 najlepszych klubów w Europie. Jeśli chodzi o atmosferę na stadionie - prawdopodobnie jest najlepsza. Obiecuję, że zawsze będę dawał z siebie wszystko, grając w jej barwach - powiedział Delaney po parafowaniu umowy.

Duńczyk trafił do Werderu na początku 2017 roku. Od tamtej pory wybiegał na murawę w jego koszulce w sumie 49 razy. Jeśli chodzi o miniony sezon, zanotował 32 spotkania, trzy trafienia i pięć asyst w Bundeslidze.

Najbliższe tygodnie Delaney spędzi w Rosji, gdzie będzie rywalizował z reprezentacją Danii na Mistrzostwach Świata. Jego dotychczasowy dorobek w narodowych barwach to 26 występów i cztery gole.

26-latek jest drugim wzmocnieniem BVB za kadencji Luciena Favre'a. Dortmundczycy zakontraktowali już Mariusa Wolfa. Nieco wcześniej ogłoszono też transfer Marvina Hitza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy