OFICJALNIE: Drugi transfer Borussii Dortmund za kadencji Favre'a

OFICJALNIE: Drugi transfer Borussii Dortmund za kadencji Favre'a
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund potwierdziła pozyskanie Thomasa Delaneya.

Sprawdziły się doniesienia niemieckich mediów i 26-letni pomocnik, który do tej pory występował w Werderze, będzie kontynuował karierę w BVB. Dortmundczycy najprawdopodobniej zapłacili za Duńczyka 20 milionów euro, a on sam związał się z nimi umową do 30 czerwca 2022 roku.

- Po kontakcie ze strony Borussii nie zastanawiałem się dwa razy. Dla mnie to jeden z 10 najlepszych klubów w Europie. Jeśli chodzi o atmosferę na stadionie - prawdopodobnie jest najlepsza. Obiecuję, że zawsze będę dawał z siebie wszystko, grając w jej barwach - powiedział Delaney po parafowaniu umowy.

Duńczyk trafił do Werderu na początku 2017 roku. Od tamtej pory wybiegał na murawę w jego koszulce w sumie 49 razy. Jeśli chodzi o miniony sezon, zanotował 32 spotkania, trzy trafienia i pięć asyst w Bundeslidze.

Najbliższe tygodnie Delaney spędzi w Rosji, gdzie będzie rywalizował z reprezentacją Danii na Mistrzostwach Świata. Jego dotychczasowy dorobek w narodowych barwach to 26 występów i cztery gole.

26-latek jest drugim wzmocnieniem BVB za kadencji Luciena Favre'a. Dortmundczycy zakontraktowali już Mariusa Wolfa. Nieco wcześniej ogłoszono też transfer Marvina Hitza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy