Oficjalnie: DUŻY transfer Interu

Oficjalnie: DUŻY transfer Interu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Inter

Roberto Gagliardini przeszedł do Interu.

Mediolańczycy potwierdzili zapowiadany od kilku dni transfer 22-latka, który początkowo dołączy do zespołu na zasadzie aż dwuletniego wypożyczenia. Klub z Giuseppe Meazza zobowiązał się jednak do wykupienia go w przyszłości, za co zapłaci 20 milionów euro plus bonusy. Zabieg ten ma na celu przechytrzenie ograniczeń nałożonych przez Financial Fair Play.

Gagliardini, który wczoraj pozytywnie wypadł na testach medycznych, to nominalny środkowy pomocnik, bardziej angażujący się w poczynania defensywne. W tym sezonie wystąpił w 13 spotkaniach w ramach rozgrywek Serie A, w których zanotował dwie asysty. Był podstawowym zawodnikiem rewelacji sezonu - Atalanty - zajmującej szóste miejsce w tabeli.

Umowa, którą Włoch uzgodnił z Interem ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Warto wspomnieć też, że sprowadzenie młodzieżowego reprezentanta kraju rozważał Juventus, poszukujący wzmocnień w drugiej linii. "Nerazzurri" tym razem okazali się skuteczniejsi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy