OFICJALNIE: Dwóch weteranów opuści Stoke City

2019-05-02 21:59:48; Aktualizacja: 5 lat temu
OFICJALNIE: Dwóch weteranów opuści Stoke City Fot. Transfery.info
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski Źródło: Stoke City

Przez kilka lat Stoke City uchodziło za jeden z ostatnich bastionów siermiężnego futbolu na wysokim poziomie w Anglii.

Reprezentantami jego stylu było wielu piłkarzy, ale niewielu tak charakterystycznych jak Charlie Adam i Darren Fletcher. 

Stoke poinformowało, że obydwaj opuszczą klub na koniec tego sezonu. Do dwóch panów dołączy także duński bramkarz – Jakob Haugaard. Rozegrał on w ich barwach całe siedem meczów. 

Inaczej sprawa ma się ze wspominanym duetem. Darren Fletcher trafił do Stoke na samym kresie swojej kariery. Był już po niezwykle udanym okresie w Manchesterze United, a także po kilku chudych latach w WBA. Na ówczesne Britannia Stadium przeniósł się w 2017 roku. Od tego czasu zakładał trykot „The Potters” 42 razy. 

Obecnie, 35-letni Szkot myśli o zakończeniu kariery. Być może liczą na to włodarze „Czerwonych Diabłów”, którzy mogą wcielić byłego zawodnika w sztab dyrektorski.

Niejasne jest zaś, co dalej z Adamem, określanym niegdyś „najstarszym 30-latkiem na świecie”. Od tamtego czasu minęły już jednak trzy lata, a Szkot zaczął tracić na przydatności. Konsekwentnie, bowiem malała liczba jego występów w barwach „Garncarzy”. 
Zaczynał od blisko 30 meczów w sezonie, a teraz zadowolić musi się czternastoma spotkaniami. Ponadto, regularnie degradowany jest do drużyny rezerw, gdzie albo regeneruje się po kontuzji, albo odpokutowuje słabą postawę. 

Mimo niezbyt fortunnego końca kariery w Stoke, Charlie Adam został jedną z twarzy klubu, a gola z Chelsea zapamiętał chyba każdy fan Premier League. Poza tym wyjątkowym trafieniem, pomocnik dołożył 20 innych, a to wszystko w 178 meczach dla ekipy z wietrznego stadionu.