OFICJALNIE: Éder wrócił do Brazylii. Dołączył do niedawnego klubowego kolegi

2021-03-26 17:07:21; Aktualizacja: 3 lata temu
OFICJALNIE: Éder wrócił do Brazylii. Dołączył do niedawnego klubowego kolegi Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: São Paulo

Éder zasilił szeregi São Paulo.

Doświadczony napastnik został zmuszony do przedwczesnego zakończenia współpracy z chińskim Jiangsu FC z uwagi na wycofanie się Suning Appliance Group z finansowania świeżo upieczonego mistrza kraju.

34-latek odniósł się w bardzo krytyczny sposób do zachowania głównego sponsora i w zaistniałej sytuacji znalazł się w bardzo trudnym położeniu z uwagi na trudności ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Z tego faktu postanowili skorzystać przedstawiciele São Paulo, którzy przekonali Édera do powrotu do Brazylii po nieco ponad 15-letniej przerwie.

Ofensywny zawodnik zaliczył obligatoryjne testy medyczne w klubie i związał się z nim umową obowiązująca do 31 grudnia 2022 roku.

Były reprezentant Włoch będzie miał okazję występować w nim wspólnie z João Mirandą, który także do niedawna był związany z Jiangsu FC.

Doświadczony napastnik rozpoczynał karierę w Criciúma EC i następnie na późniejszym etapie swojej przygody z futbolem z powodzeniem rywalizował w rozgrywkach na Półwyspie Apenińskim w takich drużynach jak Empoli, Frosinone, Brescia, Cesena, Sampdoria oraz Inter Mediolan.