OFICJALNIE: Emmanuel Sarki w Odrze Wodzisław Śląski

OFICJALNIE: Emmanuel Sarki w Odrze Wodzisław Śląski fot. Odra Wodzisław Śląski
Mateusz Michałek
Źródło: Odra Wodzisław Śląski

Emmanuel Sarki, który w przeszłości występował w Wiśle Kraków, został zawodnikiem Odry Wodzisław Śląski.

Czwartoligowiec potwierdził, że 31-letni skrzydłowy będzie grał w jego barwach w najbliższym sezonie.

- Emmanuel sam zgłosił chęć dołączenia do zespołu, po krótkim rekonesansie, który odbył w naszym klubie. Jest w bardzo dobrej formie fizycznej, jego doświadczenie będzie cenne na każdej płaszczyźnie dla drużyny, w szczególności dla licznej młodzieży. Jesteśmy szczęśliwi, że gracz reprezentujący tak wysoki poziom piłkarski pomoże nam w budowie silnej Odry na przyszłość - powiedział trener zespołu z województwa śląskiego, Adam Burek.

- Nie przyszedłem tutaj, by zarabiać pieniądze, wręcz przeciwnie - chcę pomóc Odrze w odbudowie, chcę by Odra wróciła na należyte jej miejsce. Mam wiele kontaktów, które zdobyłem podczas swojej kariery, dlatego pomogę również w sprawach organizacyjnych - przyznał z kolei Sarki.


Czterokrotny reprezentant Haiti był związany ze wspomnianą Wisłą w latach 2013-2016. W barwach „Białej Gwiazdy” rozegrał 75 meczów (69 razy wybiegał na boiska Ekstraklasy), notując dwa trafienia i 12 asyst. Z Krakowa Sarki przeniósł się do AEL-u Limassol, a następnie występował w Partizánie Bardejov. Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że jego pozyskanie finalizuje Węgrzcanka Węgrzce Wielkie.


Odra wygrała niedawno swoją grupę klasy okręgowej i niebawem rozpocznie rywalizację w IV lidze (piąty szczebel rozgrywkowy).

Ostatnio jej szeregi zasilili już Piotr Dudzik, Sławomir Musiolik, Mouhamadou Sadio i Mateusz Słodowy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy