Oficjalnie: Étienne Capoue w Tottenhamie

Oficjalnie: Étienne Capoue w Tottenhamie
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy
Źródło: Tottenham Hotspur

Tottenham Hotspur ogłosił, że nowym zawodnikiem klubu zostanie Étienne Capoue. Za defensywnego pomocnika Toulouse klub z Londynu zapłacił jedenaście milionów euro.

Étienne Capoue jest wychowankiem FC Toulouse. W 2007 dostał promocję do seniorskiej drużyny i od tamtej pory rozegrał w barwach francuskiego klubu 174 spotkania w Ligue 1, w których trzynaście razy wpisał się na listę strzelców i dziewięć razy asystował.
 
Capoue występował również w młodzieżowych reprezentacjach Francji, a przed rokiem zadebiutował w dorosłej kadrze. Pod okiem Didiera Deschampsa w drużynie narodowej zaliczył do tej pory siedem spotkań. 
 
25-latek, którego korzenie sięgają aż Gwadelupy jest defensywnym pomocnikiem, ale w razie potrzeby może odgrywać rolę środkowego obrońcy. Szczególnie udany był dla niego ostatni sezon, w którym aż siedem razy wpisywał się na listę strzelców.
 
Nowy zawodnik Tottenhamu związał się z klubem na cztery lata. Kwota transferu wyniosła jedenaście milionów euro plus dwa miliony dodatkowych opłat. 
 
- Tottenham to najlepszy klub dla kontynuowania mojej kariery - mówił wyraźnie zadowolony nowy nabytek "Spurs". 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy