Oficjalnie: Evouna w Chinach. Rekord ligi egipskiej!

Oficjalnie: Evouna w Chinach. Rekord ligi egipskiej!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Tianjin Teda

Tianjin Teda potwierdziło pozyskanie Malicka Evouny z Al Ahly.

Egipski klub za transfer otrzyma aż około osiem milionów dolarów amerykańskich (7,2 miliona euro), co stanowi najwyższą kwotę sprzedaży w historii tamtejszej ligi. 

Zawodnik podpisał z Tianjin Teda umowę do końca 2019 roku.

Tym samym napastnik reprezentacji Gabonu opuszcza Egipt po zaledwie sezonie tam spędzonym. Latem 2015 roku przeniósł się z Wydad Casablanca za około 2,25 miliona euro. Gdy odchodził z marokańskiego klubu, wiązano go też z między innymi Legią Warszawa, jednak mistrz Polski wycofał się z rywalizacji na ostatnim etapie ze względu na za duże wymagania finansowe.

23-latek przenosi się do zespołu prowadzonego przez trenera Dragomira Okukę. Aktualnie Teda zajmuje ósmą pozycję w tabeli ligi chińskiej, do trzeciego miejsca, gwarantującego udział w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, tracąc osiem punktów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Kucharski przerywa milczenie Kucharski przerywa milczenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy