OFICJALNIE: FC Barcelona z komunikatem w sprawie Gaviego. Najgorszy możliwy scenariusz

OFICJALNIE: FC Barcelona z komunikatem w sprawie Gaviego. Najgorszy możliwy scenariusz fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona wystosowała nowe oświadczenie w sprawie bardzo poważnie kontuzjowanego Gaviego.

Gavi odniósł kontuzję podczas meczu reprezentacji Hiszpanii z Gruzją. Już w 26. minucie musiał go zmienić Oihan Sancet.

Od razu było widać powagę sprawy. Niestety badania potwierdziły najgorszy scenariusz.

„Badania przeprowadzone w poniedziałek rano na zawodniku pierwszej drużyny Gaviego wykazały, że ma on całkowite zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie i związany z tym uraz łąkotki bocznej. Zawodnik przejdzie operację w najbliższych dniach, po której zostanie wydany nowy komunikat medyczny” - czytamy w komunikacie.

Oznacza to dla 19-letniego pomocnika FC Barcelony bardzo długą przerwę.

Pierwsze prognozy mówią o ośmiu miesiącach bez gry, czyli nie tylko nie wystąpi on już w sezonie 2023/2024, ale też nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Gavi zagrał w tym sezonie w 15 meczach FC Barcelony, notując dwie bramki i asystę. Opuścił jedynie dwa spotkania - z Szachtarem Donieck oraz Deportivo Alavés, ale tylko ze względu na zawieszenia kartkowe.

W kadrze Hiszpanii też był zawodnikiem podstawowego składu we wszystkich wrześniowych, październikowych i listopadowych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy