Oficjalnie: FC Nantes z zakazem transferowym

Oficjalnie: FC Nantes z zakazem transferowym
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Nantes, Tribunal Arbitral du Sport

Decyzją Sportowego Sądu Arbitrażowego, zespół, którego właścicielem od 2007 roku jest Waldemar Kita, czyli FC Nantes, został ukarany zakazem transferowym.

Głównym zainteresowanym, wokół którego odbywa się całe zamieszanie jest 28-letni reprezentant Gwinei, Ismaël Bangoura. Zawodnik ten był zawodnikiem katarskiego Al Nasr SC od 2 września 2010 do 31 stycznia 2012 roku, po czym postanowił powrócić na francuskie boiska, a jego wybór padł na FC Nantes.
 
Sytuacja zdaję się nie zawierać w sobie niczego budzącego wątpliwośc, jednak katarski klub widział wszystko nieco inaczej i szybko oskarżył FC Nantes o to, że ci nadmiernie nakłaniali Bangourę do zerwania aktualnej jeszcze umowy z Al Nasr.
 
Sprawa nabrała wówczas niebywałego rozpędu i już 4 lutego 2012 roku FIFA ostrzegła francuski klub o tego typu grożącej mu sankcji. Niemniej jednak,  problem ten został rozwiązany dopiero wczoraj wieczorem poprzez werdykt Sportowego Sądu Arbitrażowego mówiący o rocznym zakazie transferowym dla FC Nantes.
 
Oprócz tego, klub Waldemara Kity będzie musiał, solidarnie z Ismaëlem Bangourą, przelać w ramach rekompensaty 4,5 miliona euro na konto Al Nasr SC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy