Oficjalnie: Ferland Mendy w Lyonie

Oficjalnie: Ferland Mendy w Lyonie
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Lyon

Olympique Lyon poinformował na oficjalnej stronie o sprowadzeniu Ferlanda Mendy’ego.

22-latek przenosi się do Lyonu z Le Havre za około pięć milionów euro. Z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku. To już drugi lewy obrońca, który latem przeniesie się do Lyonu, co oznacza odejście z klubu Macieja Rybusa.

Mendy był od dwóch lat pewnym punktem defensywy drugoligowego Le Havre, jednocześnie jego pierwszego klubu. W tym czasie rozegrał pięćdziesiąt spotkań, strzelając dwie bramki i notując sześć asyst.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do „OL”. Nie chciałem wyjeżdżać z Francji. Od początku rozmawiałem z Lyonem i nawet gdyby przyszedł Paryż, to nie zgodziłbym się, bo wcześniej dałem słowo Olympique’owi… Klub ma swoje ambicje i dobry projekt. Podobało mi się, że nie wahali się nawet przez chwilę i jestem bardzo zadowolony z transferu. Mam zamiar rozegrać tu wiele dobrych sezonów – powiedział francuski piłkarz.

- Ferland jest graczem pasującym do profilu poszukiwanego przez Lyon, czyli młodego, ale już doświadczonego piłkarza. Zdecydował się pozostać we Francji, by dalej się rozwijać i dokonał słusznego wyboru. Jest to gracz o bardzo dużym potencjale. Mamy przed kolejnym rokiem wysokie cele i Ferland pomoże nam w ich osiągnięciu – powiedział trener Bruno Génésio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy