OFICJALNIE: Fornalik przedłuża kontrakt z Piastem

OFICJALNIE: Fornalik przedłuża kontrakt z Piastem fot. FotoPyk
Redakcja
Źródło: Piast Gliwice

Trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik, przedłużył kontrakt z drużyną o kolejny rok.

Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi trzeci zespół Ekstraklasy do końca sezonu 2019/2020. O podpisaniu przez obie strony nowej umowy powiadomiła nas w sobotę oficjalna strona klubu z Gliwic.
  

Popularne „Piastunki” spisują się wyśmienicie pod wodzą 56-letniego szkoleniowca, zajmując obecnie miejsce w tabeli premiowane grą w eliminacjach Ligi Europy, dlatego nie dziwi fakt, iż zarząd zdecydował się zatrzymać przy sobie ojca tego sukcesu. Piłkarze z Okrzei wygrali dzisiaj z Lechią Gdańsk 2:0 i mają na koncie już 56 punktów.

Fornalik przejął dowodzenie w Piaście 19 września 2017 roku. Od tego czasu rozegrał z drużyną 62 spotkania, spośród których 23 mecze udało mu się zwyciężyć.


Były selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2012-2013, na której ławce trenerskiej spędził w sumie 18 spotkań, jest jednym z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w Ekstraklasie. Jego wynik - 360 gier, w których prowadził kolejno Górnika Zabrze, Odrę Wodzisław, Widzewa Łódź, Ruch Chorzów i Piasta, ustępuje jedynie rezultatowi Michała Probierza.

Największym sukcesem Fornalika jest wicemistrzostwo Polski z Ruchem w 2012 roku. W latach 2010 i 2014 zdobywał trzecie miejsce z tym klubem. W obecnym sezonie będzie mógł co najmniej powtórzyć swoje największe osiągnięcia.

MAREK GARUS

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy