OFICJALNIE: Frosinone drugim spadkowiczem Serie A

OFICJALNIE: Frosinone drugim spadkowiczem Serie A fot. Transfery.info
Marek Garus
Marek Garus

19. drużyna tabeli Serie A, Frosinone Calcio, kończy swoją przygodę we włoskiej ekstraklasie. Popularne „Kanarki” zremisowały 2:2 ostatni sobotni mecz z Sassuolo i tym samym pozbawiły się dalszych szans do walki o utrzymanie.

Klub wypożyczonego ze SPAL Bartosza Salomona podzielił się punktami z 10. zespołem Serie A, po tym jak zaprzepaścił swoje dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Mimo że Frosinone już w ósmej minucie spotkania wyszło na prowadzenie 1:0 , a następnie w 36. minucie strzeliło bramkę na 2:0, to w drugiej połowie pojedynku tym razem to ono straciło dwa gole. Mimo trafień kolejno Paolo Sammarco oraz Luki Paganiniego, „Canarini” w ciągu 12 minut zaprzepaścili swoje prowadzenie po bramkach dla Sassuolo Gianmarco Ferrariego i Jeremie’ego Bogi, a wynik 2:2 nie uległ już zmianie do końca meczu.

Dla beniaminka Serie A był to dopiero drugi występ w najwyższej włoskiej lidze w historii. Po raz pierwszy zagrali tutaj w kampanii 2015/2016, po tym jak sezon po sezonie awansowali do włoskiej ekstraklasy z trzeciej ligi (w 2014 roku do Serie B, w 2015 roku do Serie A). Wówczas mogli poszczycić się zakończeniem sezonu na podobnym, 19. miejscu, ale z nieco lepszą liczbą punktów (31 oczek).

Warto jednak wspomnieć, że podopieczni Marco Baroniego zostali zdegradowani do Serie B na trzy kolejki przed końcem sezonu i wraz ze zgromadzonymi dotychczas 24 punktami mogą jeszcze pobić swój dotychczasowy rekord. Frosinone musiałoby jednak wygrać wtedy wszystkie swoje pozostałe spotkania, w tym między innymi z AC Milanem, a wobec kiepskiej formy klubu i czterech ostatnich meczów bez kompletu oczek wydaje się być to niezwykle trudnym zadaniem.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” W poprzednim sezonie zdobył ponad 30 bramek, będzie grał w Interze Mediolan. „Here we go!” W poprzednim sezonie zdobył ponad 30 bramek, będzie grał w Interze Mediolan. „Here we go!” OFICJALNIE: Warta Poznań „znalazła” stadion na przyszły sezon. Po koleżeńsku OFICJALNIE: Warta Poznań „znalazła” stadion na przyszły sezon. Po koleżeńsku Jak potoczyły się losy piłkarzy Górnika Zabrze z sezonu 2017/2018? Jak potoczyły się losy piłkarzy Górnika Zabrze z sezonu 2017/2018? Marcin Bułka chce transferu! „Doszło do pierwszych kontaktów” Marcin Bułka chce transferu! „Doszło do pierwszych kontaktów” Bayern Monachium z transferem za 100 milionów euro?! „Możemy to zrobić” Bayern Monachium z transferem za 100 milionów euro?! „Możemy to zrobić”