OFICJALNIE: Gałecki i Janiszewski w Katowicach

OFICJALNIE: Gałecki i Janiszewski w Katowicach
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: GKS Katowice

GKS Katowice poinformował o pozyskaniu dwóch nowych zawodników - Michała Gałeckiego i Grzegorza Janiszewskiego.

Po spadku z pierwszej ligi władze klubu mają nadzieję, że w najbliższym sezonie uda im się wywalczyć awans na zaplecze Ekstraklasy. Aby to osiągnąć, zdecydowano się na pozyskanie Michała Gałeckiego i Grzegorza Janiszewskiego.

Pierwszy z pozyskanych piłkarzy przeprowadza się na Bukową z Motoru Lubin na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2021 roku.

- Współpracowałem z Michałem przez ostatnie osiem miesięcy w Motorze Lublin. Mimo młodego wieku jest to bardzo doświadczony gracz, który ma za sobą grę na różnych szczeblach rozgrywkowych, w tym epizod ekstraklasowy. Jako defensywny pomocnik jest dobrze zdyscyplinowany taktycznie. Ważne było dla nas również to, iż pochodzi z Górnego Śląska. Wierzę, że jego umiejętności i przebyta dotąd droga pozwolą mu dobrze funkcjonować na Bukowej - powiedział dyrektor sportowy, Robert Góralczyk.

23-latek rozegrał w poprzednim sezonie 28 spotkań. W tym czasie zdobył dwa gole.

Drugi ze sprowadzonych zawodników to środkowy obrońca, który występował wcześniej w Stali Stalowa Wola. Tam w 32 meczach strzelił dwie bramki i zanotował jedną asystę.

- Grzegorz to solidny środkowy obrońca, który zdążył dobrze poznać specyfikę 2 ligi. Dysponuje dobrym warunkami fizycznymi, które pomagają mu w pojedynkach jeden na jeden. Jest bardzo pracowity i ma w sobie ogromną chęć dalszego rozwoju, co było dla nas bardzo ważne, bo na tym etapie naszej pracy właśnie takich zawodników potrzebujemy - mówi Góralczyk.

Janiszewski również podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy