Oficjalnie: Gattuso zwolniony z Palermo

Oficjalnie: Gattuso zwolniony z Palermo
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: US Palermo

Gennaro Gattuso, były zawodnik Milanu, został zwolniony z funkcji trenera drugoligowego włoskiego Palermo.

Decyzja zarządu klubu jest skutkiem słabej gry  w obecnym sezonie Serie B. W sześciu meczach Palermo pod wodzą byłego pomocnika zdobyło jedynie siedem punktów, a we wtorek przegrało na wyjeździe 1:2 z Bari. 
 
Prezydent Palermo Maurizio Zamparini powiedział: - Z głębokim żalem musieliśmy zwolnić Gennaro Gattuso z funkcji trenera naszej drużyny. Ciążyła na nim ogromna odpowiedzialność prowadzenia wymagającego zespołu, a była to jego pierwsza poważna praca jako szkoleniowiec. Wyniki okazały się niezadowalające. 
 
Gattuso zastąpi Giuseppe Iachini, były pomocnik między innymi Palermo, Ascoli i Fiorentiny.
 
- Mam nadzieję, że pomoże nam on powrócić do Serie A - powiedział o nowym trenerze prezydent i właściciel "Różowo-Czarnych". 
 
Gennaro Gattuso znany jest przede wszystkim ze swoich występów w Milanie, ale oprócz tego grał w Glasgow Rangers oraz prowadził jako grający trener szwajcarski Sion. Z Milanem zdobył Puchar Włoch, dwa mistrzostwa Włoch a także wygrał Ligę Mistrzów. W reprezentacji rozegrał 73 spotkania, w 2006 roku zdobył z nią Mistrzostwo Świata.
 
ŁUKASZ WRZOSEK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy