OFICJALNIE: Gent pobił klubowy rekord transferowy

OFICJALNIE: Gent pobił klubowy rekord transferowy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: KAA Gent

Michael Ngadeu Ngadjui i Milad Mohammadi dołączyli do KAA Gent.

Ekipa z Gandawy zakończyła miniony sezon dopiero na piątym miejscu. Władze klubu przyjęły ten wynik w kategoriach porażki. Aby jednak w przyszłości taka sytuacja nie miała miejsca, rozpoczęto transferową ofensywę. Do drużyny dołączyli Michael Ngadeu Ngadjui i Milad Mohammadi.

Pierwszy ze wspomnianych piłkarzy przeprowadził się do Belgii ze Slavii Praga na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym zespołem parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Czesi zarobili na tym transferze 4,5 miliona euro. Jest to tym samym najdroższy piłkarz w historii Gentu. Poprzedni rekord należał Franko Andrijasevicia i został ustawiony w 2017 roku. Wówczas to Rijeka zarobiła na Chorwacie 4,25 miliona euro.

Ngadeu Ngadjui rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 45 meczów. W tym czasie zdobył jednego gola i zanotował trzy asysty.

Drugi ze sprowadzonych graczy, Mohammadi, trafił do Gandawy z Akhmata Grozny w ramach wolnego transferu. Umowę parafował do 30 czerwca 2022 roku. Reprezentant Iranu przeniósł się do Rosji z Rahu Ahan w lutym 2016 roku za kwotę 300 tysięcy euro. Od tamtej pory rozegrał dla tego klubu 82 mecze, w których strzelił trzy bramki. Do swojego dorobku dorzucił sześć asyst.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy