Oficjalnie: Giggs grającym trenerem

Oficjalnie: Giggs grającym trenerem
Redakcja
Redakcja
Źródło: Manchester United

Ryan Giggs decyzją Davida Moyesa został dołączony do sztabu szkoleniowego Manchesteru United. Ponadto Walijczyk będzie czynnym zawodnikiem.

Umowa Giggsa z Manchesterem United wygasa 30 czerwca 2014 roku. Po zakończeniu kariery zawodniczej 39-latek planuje zrobienie licencji trenerskiej UEFA Pro.

- Jestem zachwycony tym, iż Ryan zgodził się zostać grającym trenerem. Osiągnięcia i umiejętność przystosowania się do gry na przestrzeni lat gry otwierają przed nim świetne perspektywy na nowoczesnych stadionach. Jego kariera może być wzorem dla każdego młodego piłkarza, aspirującego do gry w Manchesterze United. Jestem pewien, że zarówno on jak i zawodnicy skorzystają na jego nowej roli - powiedział David Moyes.

- Zostanie grającym trenerem Manchesteru United to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że będę w stanie wnieść coś swoim doświadczeniem, będąc piłkarzem i częścią rodziny Manchesteru United przez długi czas. Nie jest tajemnicą, że kończę swoje uprawnienia trenerskie - to pierwszy krok w mojej trenerskiej karierze. Nie mogę doczekać się pracy u boku Davida Moyesa i całej drużyny - stwierdził z kolei Ryan Giggs.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy