OFICJALNIE: GKS Katowice rozstał się z zawodnikiem

2024-06-17 16:21:34; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: GKS Katowice rozstał się z zawodnikiem
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: GKS Katowice

Christian Alemán nie będzie reprezentował barw GKS-u Katowice na szczeblu Ekstraklasy. Wygasająca wraz z końcem czerwca umowa zawodnika nie została przedłużona.

Klub z województwa śląskiego rozpoczął proces decyzyjny w kwestii przyszłości poszczególnych piłkarzy po awansie do Ekstraklasy. W poniedziałek „GieKSa” poinformowała o pierwszym rozstaniu. Przygody na stadionie przy ulicy Bukowej nie będzie kontynuował Christian Alemán.

Kontrakt Ekwadorczyka ulegnie przeterminowaniu wraz z końcem czerwca tego roku, a władze katowiczan podjęły decyzję o tym, aby nie przedłużać współpracy z graczem.

Alemán trafił w szeregi GKS-u we wrześniu ubiegłego roku z rodzimego Sociedad Deportiva Aucas. W koszulce ówczesnego pierwszoligowca zanotował łącznie 16 występów, strzelając gola w starciu z Zagłębiem Sosnowiec.

28-latek był również w przeszłości związany między innymi z grą w barwach Arki Gdynia. Nad Bałtyk przywędrował na początku 2021 roku. W ekipie „Żółto-Niebieskich” spędził dwa lata, rozgrywając w sumie 61 spotkań, w których zdobył osiem bramek i zaliczył dziewięć asyst.

Pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał natomiast w ojczystym CS Emelec. W kolejnych sezonach przywdziewał ponadto trykoty innych ekwadorskich zespołów oraz argentyńskiego Estudiantes La Plata.

Teraz dobiegła końca jego krótka przygoda z GKS-em Katowice, który nowy sezon rozpocznie w roli beniaminka Ekstraklasy. Promocję do elitarnych rozgrywek na polskim podwórku podopieczni trenera Rafała Góraka uzyskali dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce kampanii na stadionie w Gdyni przeciwko tamtejszej Arce.