OFICJALNIE: Hitowy transfer Sevilli

OFICJALNIE: Hitowy transfer Sevilli
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sevilla

Quincy Promes w końcu trafił do topowej ligi.

26-letni holenderski skrzydłowy, który do tej pory występował w Spartaku Moskwa, przeszedł testy medyczne i został graczem Sevilli. Z klubem z Andaluzji związał się umową do 30 czerwca 2023 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rosyjskich mediów Spartak zarobi na transferze swojej gwiazdy w sumie około 21 milionów euro, a to oznacza, że Promes stał się najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii rosyjskiego klubu. Dla Sevilli będzie to z kolei drugi największy zakup w dziejach. Raptem o kilkaset tysięcy euro więcej zapłaciła ona tylko za Luisa Muriela.

28-krotny reprezentant Holandii grał w Spartaku od 2014 roku, kiedy to trafił do niego z Twente. Jego statystyki w koszulce rosyjskiego zespołu są imponujące. Wynoszą 135 spotkań, 66 bramek i 34 asysty.

Promes od dawna był łączony z przeprowadzką do jednej z najmocniejszych europejskich lig. Jego pozyskanie rozważali m.in. działacze Milanu, Liverpoolu czy Southampton. Ostatecznie padło na LaLiga i transfer do Sevilli.  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy