OFICJALNIE: Hugo Lloris zakończył reprezentacyjną karierę

OFICJALNIE: Hugo Lloris zakończył reprezentacyjną karierę fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Hugo Lloris ogłosił na łamach „L’Équipe” zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Doświadczony bramkarz wziął udział w katarskim mundialu z zamiarem obronienia mistrzowskiego tytułu z kadrą Francji.

36-latek znajdował się z „Trójkolorowymi” na dobrej drodze do osiągnięcia tego sukcesu, ponieważ dotarł z nią do finału, gdzie po konkursie jedenastek uznał ostatecznie z zespołem wyższość Argentyny.

Hugo Lloris przed zaliczeniem występu w spotkaniu finałowym zdołał już zapisać się w historii reprezentacji jako gracz z największą liczbą gier w narodowych barwach, bijąc wyczyn Liliana Thurama (142). Ostatecznie jego wynik to 145 spotkań.

Ponadto na samych mundialach zanotował 20 występów, co pozwoliło mu przebić wynik Manuela Neuera, który z powodu odpadnięcia z kadrą Niemiec w fazie grupowej zatrzymał się na 19 pojedynkach.

Teraz już wiemy, że zawodnikowi Tottenhamu nie będzie dane poprawić tych dokonań, ponieważ na łamach „L’Équipe” ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

- Zawsze powtarzałem, że drużyna francuska do nikogo nie należy i pierwszy muszę dać dowód, że tak właśnie jest. Po czternastu latach bronienia w tej koszulce myślę, że dotarłem do końca swojej drogi. Postanowiłem przerwać karierę w drużynie narodowej - powiedział 36-latek.

- Mam poczucie, że dałem z siebie wszystko. Wolę odejść, kiedy jestem na szczycie, niż czekać na spadek albo moment, gdy konkurencja będzie zbyt duża - dodał Lloris, który dzięki tej decyzji będzie mógł poświęcić więcej czasu żonie oraz dzieciom.

Francuz zadebiutował w barwach „Trójkolorowych” w meczu towarzyskim przeciwko Urugwajowi (0:0) w 2008 roku i po dwóch latach otrzymał kapitańską opaskę, z którą nie rozstał się aż do teraz.

Razem z kadrą zagrał na siedmiu wielkich turniejach - czterech Mistrzostwach Świata (2010, 2014, 2018, 2022) oraz trzech Mistrzostwach Europy (2012, 2016, 2020).

Za swój największy sukces może uznać wywalczenie wspomnianego tytułu w 2018 roku, wygranie drugiej edycji Ligi Narodów i zajęcie drugiego miejsca na EURO 2016.

W sumie w rozegranych meczach w reprezentacji zachował aż 63 czyste konta - 22 w spotkaniach towarzyskich, 16 w eliminacjach mundiali, dziewięć w eliminacjach EURO, osiem na Mistrzostwach Świata, pięć na Mistrzostwach Europy i trzy w Lidze Narodów.

Lloris jest obecnie związany z Tottenhamem do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy